ביטוח ועד בית

במדינת ישראל, על מנת שכל בניין משותף יוכל לפעול ולתפקד בצורה טובה ונכונה, יש צורך בוועד. ברוב המקרים הוועד מורכב ממספר דיירים שחיים בבניין ועושים את התפקיד הזה בהתנדבות, אך חשוב להבין שלמרות הכוונות הטובות, חברי וועד הבית חשופים גם לתביעות. מצד אחד יש לכם את הסמכות לפעול בשמם של דיירי הבניין לצורך אחזקת הבניין וניהולו התקין של הבניין המשותף, אך מצד שני, הסמכויות האלה עלולות גם לסכן את חברי הוועד. כך, למשל, ועד הבית חשוף לתביעות שונות בתור האחראים לתחזוקת המבנה. אם, לדוגמה, אחד מהעובדים שמגיעים לבצע עבודות שונות בבניין יעבור תאונה בשטח הבניין ויוכל להוכיח שהנזק נגרם לו כתוצאה מתחזוקה לקויה במקום, הרי שהוא יוכל לבחור לתבוע את ועד הבית. במקרה כזה נוצר מצב אבסורדי, שכן אותם אנשים שלוקחים על עצמם את תפקיד ועד הבית, עושים זאת בהתנדבות ומכוונה טובה, אך הם עלולים למצוא על שולחנם תביעה גדולה במיוחד. אתם תוהים מה ניתן לעשות במצב כזה? פשוט מאוד: ביטוח ועד בית הוא הפתרון הנכון.

ביטוח ועד בית

איזה ביטוח כדאי לעשות?

אם אתם באופן אישי ממלאים את תפקיד ועד הבית, ברור שלא תרצו לדחות את נושא הביטוח, ובצדק. יש מגוון רחב של ביטוחים שניתן לעשות בתחום הזה ולכן בהחלט יש מקום לעצור ולראות במה אתם בוחרים. ביטוח ועד בית צריך להיות נרחב ומקיף, כי רק כך תוכלו להיות בטוחים שלא משנה מה יקרה, כי בכל מקרה יהיה לכם כיסוי. אתם לא באמת רוצים להתמודד עם תשלום פיצויים בסך אלפי שקלים ואפילו יותר, מה שמסביר מדוע יש לבדוק באיזה ביטוח ועד בית אתם בוחרים. כמו כן, אם חשבתם לרגע שאתם תצטרכו לממן לבד את הביטוח הזה, אתם יכולים להסיר דאגה מלבכם. בפועל אנחנו רואים שכל דיירי הבניין ישלמו על הביטוח ביחד, כך שאתם לא צריכים לחשוש מעלות גבוהה מידי. למעשה, אם חשבתם לבחור בביטוח הכי מינימאלי שאפשר רק כדי לחסוך, כדאי שתדעו שזה לא מומלץ. ההפך הוא הנכון. עדיף לעשות ביטוח מקיף יותר וכך לדעת שאם יכולים לישון בשקט.

שימו לב היכן אתם רוצים להיות מבוטחים

כמובן שכאשר מדברים על ביטוח ועד בית מדברים גם על לא מעט חברות מקצועיות שאצלן תוכלו לעשות את הביטוחים השונים. לכן נשאלת השאלה: כיצד נבחר את החברה הנכונה? והאם כל חברת ביטוח תיתן לכם את אותו מענה בעת צרה? ההמלצה שלנו היא לבדוק את הדברים האלה לעומק ולראות בידי מי אתם מפקידים את המשימה. בסופו של דבר, כאשר תבחרו חברת ביטוח מובילה ואמינה, אתם תראו שלא תצטערו על כך. ביטוח ועד בית יכול להציל את חייכם במובנים רבים בעתיד ולכן לא כדאי לדחות את רכישת הפוליסה.

דילוג לתוכן