כל מה שצריך לדעת על שורשים בביוב

אחת מהצרות הקשות ביותר של מערכת הביוב בבניין, היא חדירה של שורשים למערכת הביוב. במקרה הטוב, תיווצר סתימת ביוב פשוטה מחדירה של שורשי העץ. אולם ככל שהשורשים יעמיקו ויתבססו במערכת הביוב, עלול להיווצר מצב בו צנרת הביוב נסדקת ונשברת. ואז- הצפה גדולה של מי ביוב עם ריח לא נעים נוצרת בשטח. כיצד חודרים השורשים אל הצנרת? חלק מהצמחים מצליחים להחדיר את השורשים כאשר יש סדקים בצנרת הביוב. אולם ישנם שורשים חזקים במיוחד שמסוגלים לסדוק בעצמם את צינורות הביוב.

חשוב לטפל באופן מקצועי בחדירת שורשים לביוב.

ישנן כמה טכניקות בהן מטפלים בבעיית חדירת שורשים לביוב. חלקן טכניקות מקצועיות שאכן יפתרו לתמיד את הבעיה. אולם חלק מהטכניקות חובבניות, ועלולות לגרום לכך שורשי העץ ימשיכו לחדור אל צנרת הביוב שוב ושוב. מצב זה עלול לגרום לדיירים להוציא במצטבר כספים רבים על תיקון צנרת הביוב בגלל חדירת שורשי העץ, ובסוף שוב תצוץ אותה בעיה. ולכן, יש להזמין אנשי מקצוע שיפתרו אחת ולתמיד את בעיית חדירת שורשי העץ אל בור הביוב ויגרמו סוף כל סוף לפתיחת סתימות בביוב הסורר.

מה גורם לשורשי העץ לצמוח לתוך צנרת הביוב? 

מה גורם לשורשי העץ לצמוח דווקא לתוך בור וצנרת הביוב? גננים מקצועיים קונים דשן בשביל שהעצים והצמחים בגינה יצמחו היטב. מי הביוב הזורמים בבור ובצנרת, משמשים דשן עבור השורשים. מי הביוב ספוגים בערכים מינרליים המזימים את הצמחים. ולכן, מי הביוב נותנים אספקה שוטפת של מים ומזון לשורשים. 

איזה צמחים שותלים ליד בור הביוב?

מומלץ באזור בור הביוב לשתול עצים וצמחים בעלי שורשים עדינים. אם כבר היו באזור בור הביוב צמחים בעלי שורשים חזקים אתם בבעיה. משום ששורש עץ ימשיך לצמוח באדמה גם אם הסירו את הצמח. 

אילו נזקים גורמים שורשי העץ לצנרת הביוב?

בפרק הזמן בו חודרים שורשי העץ אל צנרת הביוב ועד שהאינסטלטור מגיע לטפל בבעיית חדירת השורשים, חודרים גם אבנים ואדמה לצנרת דרך הסדקים. וכך, נוצרת בסופו של דבר סתימה בבור הביוב, והצפה גדולה. ולכן, פעמים רבות יהיה צורך להחליף גם את בור הביוב וגם את הצנרת, רק בגלל חדירה של שורשים. 

כל מה שצריך לדעת על שורשים בביוב

הטכניקה הראשונה לטיפול בבעיית חדירת השורשים- צילום קווי ביוב.

הטכניקה הראשונה בה משתמשים אינסטלטורים מקצועיים כדי לטפל בבעיית חדירת שורשים, היא צילום של קווי הביוב. חשוב לאתר ולמפות באופן מדויק היכן הסדקים דרכם חודרים השורשים אל בור הביוב. לפעמים, סדקים אלו היו קיימים כבר קודם בצנרת הביוב. בטכניקה זו מומלץ להשתמש כאשר סביב בור הביוב יש צמחים בעלי שורשים רכים. 

מתי מומלץ לנקות את צנרת הביוב.

לפעמים הנזק שנוצר בגו נור הביוב אינו משמעותי כל כך. לפעמים הסדקים בצנרת זעירים וקטנים מאוד. לכן, אפשר לפעמים לחסוך את הכסף על החלפת צנרת הביוב, ולהסתפק רק בהוצאה כספית נמוכה יותר על ניקוי של צנרת הביוב. מומלץ להתיז לתוך הצנרת גם חומר שקוטל את שורשי הצמחים, ומונע מהם לצמוח מחדש. 

מתי מומלץ לחדש את צנרת הביוב לאחר חדירת שורשים?

כאשר מדובר בצנרת ביוב ישנה, מומלץ להוציא את הצנרת הישנה וההרוסה, ולשים במקומה צנרת חדשה. המשך שימוש בצנרת הישנה והשבורה, תגרום להצפות ביוב חוזרות ונשנות, גם אם מצליחים לפתור אחת ולתמיד את בעיית חדירת השורשים אל בור הביוב. צינורות ישנים מאבן קשה מאוד לתקן. הסדקים נשארים, והצינורות ממשיכים להתפורר. גם בור ביוב ישן קשה מאוד לתקן כאשר יש בו שברים וסדקים, ומומלץ להחליפו בבור ביוב חדש. 

 

תוכן עינייניים
רוצים לפרסם כתבה באתר?
כתבות חדשות
הנדימן לכל עבודה
בעלי מקצוע
היו הנדימן לכל עבודה הדרושה בבית

אם אתה צריך שיפוצניק לכל עבודה סביב הבית שלך, מאמר זה ילווה אותך בתהליך, כולל הדרישות ההכשרה וההסמכה לתפקיד. תלמד גם על עלות העסקת שיפוצניק. כמו כן,

תיקונים קטנים בבית
בעלי מקצוע
סוגי תיקונים קטנים בבית

הטיפים הבאים יעזרו לכם לבצע תיקונים קטנים ברחבי הבית. הם יכולים לנוע בין תיקון נורה לחור בקיר. ניתן גם ללמוד כיצד לתקן דלת ארון, ברז דולף

אינסטלטור מומלץ
בעלי מקצוע
כיצד לבחור אינסטלטור מומלץ

לפני בחירת אינסטלטור מומלץ, הקפידו לקרוא חוות דעת על מנת לקבוע את רמת המקצועיות וההיענות. כמו כן, בדקו את דירוג שירות הלקוחות של האינסטלטור. אם

ניקוי ריפודים לרכב עשה זאת בעצמך
בעלי מקצוע
ניקוי ריפודים לרכב עשה זאת בעצמך

במאמר זה נדון בתהליך ניקוי ריפודים לרכב בעשה זאת בעצמך. החומר הטוב ביותר לשימוש הוא מגבת מיקרופייבר מכיוון שהיא עדינה מספיק עבור הבד וניתן להשתמש

דילוג לתוכן