הכשרת יועצים זוגיים – מעכשיו תוכלו ללמוד מקצוע חדש גם מהבית

חושבים על שינוי הקריירה? להוסיף על הידע שלכם עוד כלים? אתם אוהבים לעזור לאנשים מסביבכם ולזוגות? יתכן מאד שהכשרת יועצים זוגיים תתאים לכם. האפשרות ללמוד גם באופן דיגיטלי נפתחה ואתם יכולים להיות במרחק צעד אחד מהגשמת הייעוד שלכם.

דור אחד לפנינו אנשים למדו, נכנסו למסלול קריירה והמשיכו בו עד ליציאה לפנסיה. היום הציפיות שלנו מעצמנו גבוהות יותר. אנחנו רוצים לממש את עצמנו, לתרום לחברה ולאנשים שסביבנו, רוצים להרגיש סיפוק בעבודה וכל הזמן להתקדם ולצבור עוד ידע. לשמחתנו היום עומדות לרשותנו יותר אפשרויות והזדמנויות לימוד ועכשיו אפשר גם ללמוד, לקבל תעודה וכל זאת בלי לצאת מהבית, לנסוע למוסד הלימודים ולחפש מקום חניה. 

אחת המכללות אשר החליטו להרים את הכפפה ולעבור ללמידה מהבית היא מכללת עידן ההורות. המכללה מכשירה למקצועות שונים בתחום ההורות והזוגיות ופתחה בלימודי קורס ייעוץ זוגי גם באופן דיגיטלי. הבוגרים אשר עומדים בכל תנאי הקורס מקבלים תעודה משולבת מטעם המכללה ומטעם מכללת תל חי. אין כל ספק כי הלימודים ומסלולי ההכשרה מעולם לא היו זמינים כפי שהם היום.

למי מתאים לשנות מקצוע?

אנשים רבים נהנים ממקום העבודה שלהם ומוצאים כי הם מצליחים לממש את עצמם. אותם אנשים יכולים לפנות מדי תקופה לקורסים, השלמות ולקבל עוד כלים בתחום או מסביב לו. אין כל ספק כי התפתחות אישית מסייעת גם להתפתחות המקצועית, מוסיפה לעניין בחיים ויכולה להיות הזדמנות אישית נפלאה. עבור אלו שמרגישים חוסר מימוש בעבודה הנוכחית או במקצוע הנוכחי, הסבת מקצוע יכולה להיות פתח לקריירה מעניינת ומימוש עצמי.

ככל שהדבר נוגע להכשרת יועצים זוגיים ברור כי לא כל אחד ואחת מתאימים לכך. ההכשרה מתאימה לאקדמאיים בעלי ניסיון בעבודה עם אנשים ואנשי חינוך. ההכשרה באה בהמשך לתחום טיפולי אחר והיא יכולה להיות פתח לקריירה חדשה או לתת לנו כלים להתקדם במקצוע הנוכחי שלנו. יש לזכור כי ייעוץ זוגי אינו מתאים לכל אחד, אך אלו שמרגישים שהם רוצים לייעץ, לעזור, לסייע לזוגות להתגבר על משברים, יכולים למצוא עצמם במסלול מרתק.

העובדות מצביעות על כך שכשליש מהזוגות מתגרשים. יש לכך סיבות רבות, פנימיות וחיצוניות וככל שאחוז הגירושין עולה, עולה גם המודעות לחשיבות הטיפול, ליכולת של הייעוץ במניעת בעיות ולחשיבותם של אנשי המקצוע. מסיבות אלו נפתחה הכשרה של יועצים זוגיים, כדי להעניק ליותר זוגות הזדמנות לפנות לגורמים שיוכלו לסייע להם בהחזרת הזוגיות למסלול חיובי.

הכשרת יועצים זוגיים

הכשרת יועצים זוגיים – ללמוד מקצוע חדש ולהרוויח כלים לחיים

הלימודים וההכשרה מסייעים לא רק לקריירה. המשתתפים בהכשרות בתחום הייעוץ הזוגי מגלים מהר מאד כי הכלים שהם מקבלים מהלימודים מאפשרים להם להפוך את החיים האישיים שלהם לטובים יותר. במהלך הלימודים הסטודנטים לומדים להבדיל בין קושי אישי לבין קושי זוגי, לומדים על השפעת הזוגיות על ההורות, מעגלי החיים ועוד תחומים רבים ומעמיקים. כל אלו קריטיים לעבודה עם זוגות ולתהליך הייעוץ, אך פעמים רבות הלימודים משפיעים לטובה גם על התחושה האישית של המשתתפים בהם תודות לידע המעשי שהם מקבלים.

הלימודים הם הזדמנות להתקדם בקריירה, בחיים ולקבל כלים נוספים. הרוב יגיעו כדי לעסוק בתחום או להרחיב את תחומי הטיפול שלהם. חלק קטן יגיעו כדי להעשיר את עצמם בלי לעסוק בתחום, אך גם הם ייהנו מלימודים עשירים, מרתקים ויוכלו להשתמש בידע שיצברו בהמשך חייהם. כמובן, לצורך כך חשוב גם לבחור בתחום מעניין וגם במקום לימודים שמעניק ידע מקיף ושעובד תחת פיקוח של מכללה אקדמית.

אפשר למצוא היום שלל קורסים והכשרות שנמשכים שעות ספורות ולעתים ניתנת בסופם תעודה סמלית במעידה על הלימוד עצמו. כאשר מדובר בניהול הקריירה, הסבת מקצוע ונכונות אמיתית להתפתח, יש לשים לב למוסד הלימודים, לבדוק מי מפקח עליו, לבחון את הסילבוס ולבדוק שהוא מקיף ולהסתכל גם על מספר שעות הלימוד האקדמיות. מכללת עידן ההורות מציעה מסלול הכשרת יועצים זוגיים בן תשעה חודשים ועם פיקוח מלא, התנסות מעשית ולימוד שמתבצע בנוחות מקסימלית, מהבית.

דילוג לתוכן