פיתוח מוטוריקה עדינה באמצעות משחק 

עוד בראשית ימיו תינוק קטן מניע את גפיו ומגלה את יכולת התנועה, ככל שגדל ומוחו מתפתח הוא לומד לקרב ולהרחיק חפצים, לנוע במרחב ואף לבצע פעולות מורכבות כמו אחיזת כלי כתיבה וגזירה.
מוטוריקה עדינה מחברת בין חלקי המח השונים ומיוחסת לכל פעולה הנעשית באמצעות השרירים הקטנים בגוף אשר דורשת תיאום עין ויד.
הנה חמישה משחקים שייסעו לילדכם לשכלל מיומנות זו, ובד בבד ללמוד וליהנות. 

השחלת חרוזים 

המשחק האהוב המושך את תשומת ליבם של ילדים רבים ומאפשר התנסות בפעולה העדינה של השחלת חרוז קטן או גדול לחבל.
המשחק מכיל חרוזי עץ בטוחים בגודלם המגיעים במגוון צבעים ובשלל צורות גאומטריות יחד עם חוט השחלה.
משחק ההשחלות מאפשר לילדים לשהות בהוויה וליצור בחופשיות בקצבם האישי. את המשחק ניתן להשיג בחנות צעצועים און ליין ואף בחנויות למכשירי כתיבה. 

חיתוכי ירקות, פירות ופיצה 

חיתוך בסכין היא אחת מהפעולות המוטוריות הבסיסיות ביותר אך מגבלות בטיחותיות מביאות לכך שרבים מההורים דוחים את החשיפה לפעילות חשובה זו.
פעולת החיתוך בסכין מפעילה שרירים עדינים בשורש כף היד ומעודדת את הילד לשכלל את יכולת הדיוק והאחיזה.
משחקי החיתוך מכילים, סכין מעץ, פירות וירקות מגוונים החתוכים במרכזם ומתחברים באמצעות צמדנים. הילדים יכולים לשחק במשחק באופן עצמאי או באופן מודרך, ניתן להיעזר במשחק כדי ללמוד צבעים וסוגים שונים של מאכלים ואף להמציא יחדיו מתכונים! המשחקים עשויים מעץ ונשמרים לשנים רבות ניתן להשיג משחקי חיתוך מעץ בכל
חנות צעצועים און ליין 

השחלת צורות קוביות עץ 

משחק מאתגר ביותר המתאים מגיל שנה ומעלה, מורכב מתיבת עץ עם פתח עליון שעל דפנותיה מוכנסים חיתוכי צורות גאומטריות: מחומש, כוכב, משולש, מעוין, טרפז, עיגול וחצי סהר.
קוביות המשחק (הצורות) נוחות לאחיזה וצבועות בגוונים נעימים לעין. הפעוט אוחז בצורה ונדרש להכניס אותה לפתח התואם לה. משחק השחלת קוביות עץ ילווה את הפעוט בשנות ילדותו הראשונות: תחילה הוא ינסה להכניס את כל הצורות דרך הפתח העליון הרחב בקובייה, לאחר מכן ילמד להתאים את הצורה לפתח הנכון ובהמשך יוכל להתנסות בציור הצורות ואף בחיבור של מספר צורות לצורה גדולה. במשחק ניתן לשחק לבד ובאמצעות  הדרכה. 

פיתוח מוטוריקה

פאזל צלילים

לוח פאזל מעץ לפעוטות במגוון דגמים מבית "מליסה ודאג" חברת צעצועי עץ איכותיים מארה"ב שנוסדה בשנת 1988.
פאזל העץ מחולק לנושאים ומאפשר לפעוט להתאים את הצורה המאוירת לצללית.
בסדרה ניתן למצוא פאזל גן חיות, פאזל חיות מחמד, פאזל כלי תחבורה ופאזל כלי עבודה. כאשר הפעוט יכול לשחק באופן עצמאי ובהמשך ללמוד את השמות והצלילים שמפיקות החיות, כלי התחבורה וכלי העבודה. 

עוד כתבות באתר:

שעון גאומטרי 

לקראת גיל 3 ילדים יגלו עניין בזמנים כאשר "עוד מעט", "אחר כך", ו"עוד כמה דקות" הופכים להיות מושגים, השגורים בפיהם.
משחק השעון הגיאומטרי עשוי מלוח עץ איכותי בצורת שעון אנלוגי המורכב ממספר צורות.
המשחק רב שלבי ורב גילאי, כאשר בשלב הראשון הפעוט מתנסה בהתאמת צורות, בהמשך לומד צבעים, מספרים ושמות של צורות ולבסוף מבין את אופן פעולת השעון על ידי סידור מחוגי השעון וקריאת השעה המופיעה עליו.  

דילוג לתוכן